O nás

ADELVILLE  – Chovatelská stanice Anglických špringršpanělů a jezevčíků drsnosrstých králičích/trpasličích.

Pejskové mně provází po celý můj život. Když jsem se narodila, bydlely s námi v domě dvě špringří holky Anny a Fler. Čas plynul, fenečky zestárly a odešly :(.. Do dalších let si naše rodina pořídila irské setry. Poslední fenka, moje parťačka v pubertě, Hiki se dožila krásných 15,5 let. Když odešla do psího nebe, byla jsem už velká holka a byl čas vrátit se ke špringrům.

Anglický špringršpaněl se stal mou srdeční záležitostí. Tyto úžasné psy choval můj dědeček, kterého si moc vážím za spoustu věcí a díky kterému jsem si v roce 2011 dovezla domů malou ADELIN.

Adelinka,…doma přejmenovaná na Adinku, byla ta nejbáječnější fenka, moje velká láska. Bohužel jsme spolu mohly strávit jen 4 roky. 🙁 Zemřela po těžké nemoci.

V současné době kráčí po mém boku tři špringří holky…Debbinka, Inuška a Elvírka a mini holky  drsnosrstého jezevčíka králičího Reika a Milka, které s námi sdílí domácnost. Jsme však hrdými majiteli Bertika a Broničky, drsnosrstých jezevčíků, se kterými cvičíme, navštěvujeme se, jezdíme na výstavy a máme je rádi! V roce 2023 jsme s našimi přáteli, Ivou a Ondrou, přivezli ze známé anglické chovatelské stanice Peasblossom pejska. Bowie bydlí spolu s naším odchovánkem Bunnym.

Se svými psy se věnuji myslivecké kynologii a snažím se jim dopřát to, co je nejvíce baví.

Mé fenky jsou především členy naší rodiny, trávíme s nimi veškerý čas a děláme vše pro to, aby byly spokojené. Každá z nich je velká osobnost, jsou vyjímečné, jsou naše!! 

rok 1986

Naše chovatelská stanice je samozřejmě mezinárodně registrovaná pod FCI – Federation Cynologique Internationale. ,a ČMKU.

Jsme členy KCHLS – Klubu chovatelů loveckých slídičů a KCHJ – Klubu chovatelů jezevčíků.

Reika,Milka Bertík, Debbie, Elvírka, Bronička, Brick, Inuška