O nás

ADELVILLE  – Chovatelská stanice Anglických špringršpanělů a jezevčíků drsnosrstých králičích/trpasličích.

Pejskové mně provází po celý můj život. Když jsem se v roce 85 narodila, bydlely s námi v domě dvě špringří holky Anny a Fler. Čas plynul, fenečky zestárly. Do dalších let si naše rodina pořídila irské setry. Poslední fenečka, moje drahá Hiki se dožila úctyhodných 15,5 let. Když odešla do psího nebe, byla jsem už velká holka a byl čas vrátit se ke špringrům.

Anglický špringršpaněl se stal mou srdeční záležitostí. Tyto úžasné psy choval můj milovaný dědeček, kterého si moc vážím za spoustu věcí a díky kterému jsem si v roce 2011 dovezla domů malou ADELIN.

Adelinka,…doma přejmenovaná na Adinku, byla ta nejbáječnější fenka, moje velká láska. Bohužel jsme spolu mohly strávit jen 4 roky. 🙁 Zemřela po těžké nemoci.

V současné době kráčí po mém boku dvě špringří holky…Debbie a Inuška a fenečka drsnosrstého jezevčíka králičího Rampepurda z Chotára „Reika“

Se svými psy se věnuji myslivecké kynologii a snažím se jim dopřát to, co je nejvíce baví.

Mé fenky jsou především členy naší rodiny, trávíme s nimi veškerý čas a děláme vše pro to, aby byly spokojené. Každá z nich je velká osobnost, jsou vyjímečné, jsou naše!! 

rok 1986

Naše chovatelská stanice je samozřejmě mezinárodně registrovaná pod FCI – Federation Cynologique Internationale. ,a ČMKU.

Jsme členy KCHLS – Klubu chovatelů loveckých slídičů a KCHJ – Klubu chovatelů jezevčíků.